IV Biesiada z Karasiem – Kromerowo 2015

Zorganizowanie festynu nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto choć raz podjął się tego wyzwania. To trudne zadanie logistyczne, organizacyjne i społeczne. Jeszcze trudniejsze dla małej wsi z ograniczonymi zasobami finansowymi. Nam się jednak udało, i to już czwarty raz!

8 sierpnia b.r. odbyła się IV Biesiada z Karasiem w Kromerowie. Po raz pierwszy od kiedy impreza wpisała się na stałe w wakacyjny harmonogram naszej gminy, pogoda dopisywała od początku do końca. Jak zawsze stoły uginały się od przygotowanych ciast i ciastek, gorąca zupa kurkowa roztaczała cudowny zapach lasu, grillowana karkówka przyprawiała o zawrót głowy, a swojska kiełbasa zapraszała swoim zapachem naszych gości.

Biesiada_Kromerowo_2015_1W krótkim czasie plac festynu zaczął się zapełniać, a impreza nabierać tempa. Na tych, których nie wystraszył niemiłosierny upał czekały atrakcje i niespodzianki: konkursy z nagrodami, atrakcje dla najmłodszych, pyszne jedzenie, pokaz OSP Barczewo, Posłanka Beata Bublewicz ze swoim autorskim programem edukacyjnym dla najmłodszych „Zwierzak za kierownicą” oraz zabawa taneczna do późnych godzin nocnych przy akompaniamencie świetnego DJ’a – DJ Mischa sprawił, że parkiet był pełny od początku do końca.

Jaki jest przepis na udany festyn organizowany przez niewielką wieś? Bardzo prosty. Zaangażowany Sołtys oraz życzliwi, chętni do współpracy mieszkańcy danej wsi i okolic to właśnie podstawa sukcesu. Do tego należy dołożyć chociaż odrobinę sprzyjającą aurę i wspaniałe wydarzenie dla całych rodzin gotowe. Mam nadzieję, że tego zaangażowania i chęci na wspólne spędzanie czasu wystarczy nam na tyle, aby w przyszłym roku zaprosić Państwa ponownie, na piątą, jubileuszową już Biesiadę z Karasiem. Chciałbym serdecznie podziękować za pomoc: Aldonie i Rafałowi Klimowicz, którzy kolejny już raz wyrazili zgodę, aby festyn odbył się na ich prywatnym terenie, jak również za aktywną pomoc: Aldona była niezastąpiona podczas przygotowywania i wydawania dań naszym gościom, a Rafał dzielnie obsługiwał grilla, zachęcając do spróbowania nieziemskiej w smaku, własnoręcznie uwędzonej kiełbasy. Wielkie i gorące podziękowania składam wszystkim mieszkańcom Kromerowa, którzy aktywnie, nie szczędząc czasu, sił i środków, włączyli się w organizację festynu. Bardzo się cieszę, że są wśród nas ludzie, na których zawsze można liczyć.

Chciałbym specjalne podziękowania skierować do Sylwii Soliwodzkiej, Janusza Ludwiniaka, Sabiny i Krystiana Ździebłowskich, Doroty i Jakuba Parakiewicz, Artura Limontas, Katarzyny i Krzysztofa Banach, Teresy Mękal, Urszuli Dębek, Iwony Flakowskiej, Sylwii i Damiana Ćwiek, Marzeny, Dariusza, Piotra, Michała i Krzysztofa Figura, Henryki i Bożeny Parda, Arkadiusza i Grzegorza Maćkiewicz, Bogusławy Nowackiej oraz do Wiktorii i Damiana Klimowicz. Nagrody i upominki, którymi mogliśmy obdarować naszych gości pochodzą od wspierających nas cyklicznie osób i firm, którym serdecznie dziękuję: Małgorzata i Marek Adamczyk – Hotel Azzun Orient Spa&Wellness Kromerowo, Ewelina Storoniańska – Ośrodek Wypoczynkowy Camping Tumiany, Bogusława Witjes, Paulina Zalewska, Iwona i Grzegorz Flakowscy, Anna Przedwojewska, Jolanta Katernoga, Iwona Pankowska. Nie mógłbym nie wspomnieć również o grupie sympatyków naszego festynu spoza Kromerowa, którzy co roku bardzo nam pomagają: Piotr Kaczor, Anna Zych, Edward Bzymek, Aleksandra Zach, Andrzej Bzymek, Małgorzata i Edward Zach oraz OSP Barczewo. Osobiste podziękowania chciałabym przekazać mojej rodzinie, która od lat wspiera mnie podczas organizacji i przeprowadzenia wszystkich wydarzeń związanych z naszą wsią: mojej żonie Danusi oraz dzieciom: Kasi i Mateuszowi. Do zobaczenia za rok! Nie zapomnijcie, że będzie to jubileuszowa Biesiada z Karasiem, więc atrakcji nie zabraknie!

Sołtys Sołectwa Kromerowo Grzegorz Dziekan

IV Biesiada z Karasiem – Kromerowo 2015